Nowoczesne formy integracji zespołów

Nowoczesne formy integracji zespołów

Czy zwiedzanie musi być nudne? Czy grupa stłoczona przy przynudzającym przewodniku, to jedyna forma poznawania nowych miejsc? Czy na ciekawą integrację w grupie firmowej trzeba wydać spore pieniądze? Na te wszystkie pytania odpowiedź brzmi NIE!

Istnieje wiele metod budowania relacji w zespołach, jednak treningi, szkolenia czy coaching nie zawsze są trafioną inwestycją, szczególnie, że często jakość takich spotkań pozostawia wiele do życzenia. Na rynku są również dostępne rozwiązania z użyciem najnowszych technologii, jak np. wirtualna rzeczywistość, która jest droga i oddziela człowieka od człowieka poprzez użycie urządzeń elektronicznych. Budowa zespołowego ducha staje się szczególnie kluczowa w sytuacji rozdzielenia ludzi z powodu lockdownu

Gry scenariuszowe

Wiele firm inwestuje w oryginalne formy integracji, które pomogą poprawić relacje i efektywność pracy zespołów. Wychodząc temu naprzeciw, proponujemy unikatowe team buildingi w formie gier miejskich, zaawansowanych questów, czy scenariuszowych rywalizacji w terenie. Areną takich spotkań może być centrum miasta, czy też nietypowa przestrzeń plenerowa. To co ważne w tego typu zabawach, to ciekawa opowieść, która pozwoli graczom wejść w klimat opisywanych wydarzeń oraz przyjąć nowe role. Przy okazji wykonywania zadań przewidzianych w scenariuszu, uczestnicy poznają nieznane dotąd miejsca lub ciekawe historie dotyczące z pozoru znanych już obiektów. 

Team building lepszy niż szkolenie

Gracze, w zależności od scenariusza i areny rozgrywek, mogą wcielać się w role detektywów, odkrywców, postaci historycznych czy komandosów. Podzieleni na małe zespoły mają rozwiązać zagadkę, odgadnąć tajny szyfr lub uratować świat od zagłady. Takie zabawy zawsze mocno angażują wszystkich uczestników – tutaj nikt się nie nudzi i każdy bierze czynny udział w grze. Wola walki, zdrowa rywalizacja, silny duch zespołowy czy dążenie do celu, to cechy dobrej gry scenariuszowej. Ze swojego doświadczenia wiemy, że przeżycia i emocje z trasy gry jeszcze długo wracają we wspomnieniach uczestników, cementując relacje w zespołach, ucząc kreatywności i pozwalając łatwiej rozwiązywać nietypowe problemy.

W ofercie Meeting Art mamy wiele ciekawych, różnorodnych i oryginalnych propozycji takich integracji, od zwiedzania miasta w formie gry, poprzez kilkuetapowe zagadki kryminalne, aż po rozbudowane gry terenowe z użyciem specjalistycznego sprzętu. Dobór zabawy zależy od celów integracji, wielkości grupy, miejsca i posiadanego budżetu.

Zapraszamy do nas. Zapewniamy niezapomniane wrażenia!